Chór parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie - Płaszowie „Recto Tono” został założony w listopadzie 2001 roku. W swoich szeregach skupia śpiewaków - amatorów, którzy swoimi umiejętnościami, dobrymi chęciami, poświęcając czas starają się wzbogacić oprawę muzyczną uroczystości religijnych w parafii. Przede wszystkim w Boże Narodzenie, Triduum Paschalne, Wielkanoc, Boże Ciało, Odpust parafialny, św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej i podczas wielu innych uroczystości.

Złożony repertuar zespołu to utwory religijne, zarówno liturgiczne jak i koncertowe, związane z różnymi okresami roku kościelnego, świętami. Szczególne miejsce zajmuje śpiew gregoriański, może trochę współcześnie zapomniany ale właściwy i nadal obowiązujący dla Liturgii Kościoła. Zespół wykonuje utwory tak jednogłosowe jak i polifoniczne, utwory a'cappella oraz z towarzyszeniem organów.

W latach 2011-2014 zespół współpracował z chórem „Cantionis” z Prus, czego efektem były liczne wspólne projekty artystyczne oraz nagrody na konkursach, m.in. I miejsce
w nowohuckim konkursie kolęd i pastorałek (2012, 2013), III miejsce w ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” w Myślenicach (2013).

Prowadzącym zespół jest Paweł Herod - organista, dyrygent i pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, nauczyciel akademicki, czuwający nad repertuarem, interpretacją
i poprawną emisją głosu.

Opiekunem duszpasterskim zespołu jest ks. proboszcz Zenon Siedlarz SCJ.

Próby chóru odbywają się w każdy poniedziałek o 18:45 w salce parafialnej. Zapraszamy!

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com