6 stycznia 2011 r tj. w Uroczystość Objawienia Pańskiego przedstawiciele i sympatycy Apostolatu Margaretka wraz z ks. Markiem Iwańskim SCJ wyruszyli, by szukać Dziecięcia Jezus i oddać Mu cześć, nawiedzając Bazylikę Ojców Franciszkanów w Katowicach–Panewnikach. Gospodarze tego miejsca od 1908 roku budują imponujących rozmiarów szopkę, ściągającą wielu pielgrzymów i turystów.

Drugą atrakcją jest ruchoma szopka obok kościoła, gdzie do Świętej Rodziny na platformach przybywają postacie z historii Polski: papież Jan Paweł II, królowie, kardynałowie m.in. Stefan Wyszyński. W pomieszczeniu tym znajduje się również wystawa szopek przywiezionych z różnych krajów, każda inna i niepowtarzalna. Od kilku lat w klasztornych ogrodach organizowany jest jeszcze tzw. „żłóbek żywy”. Obok Bożej Dzieciny stają w swoich zagrodach liczne żywe zwierzęta i ptaki.

 

Z Katowic pojechaliśmy do Częstochowy. Uczestnicząc w Eucharystii sprawowanej o godz. 1700. Przed obrazem Matki Bożej prosiliśmy o większą miłość w naszych rodzinach. Pielgrzymce towarzyszył radosny śpiew polskich kolęd.

Szopka w Panewnikach

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com