...czyli jak znaleźć dobry prezent dla dziecka.

Kto z nas nie lubi dostawać prezentów? Kto nie lubi ich dawać?

Za nami grudzień, czas wielkiej radości z narodzenia Jezusa. Czas kiedy każdy z nas został obdarowany prezentami. Były prezenty mikołajkowe i prezenty pod choinka. Na pierwszym spotkaniu w nowym roku postanowiłyśmy porozmawiać o prezentach dla naszych dzieci.

Podzieliłyśmy się cennymi informacjami dotyczącymi trafionych prezentów, które dostały nasze maluchy. Doszłyśmy do wspólnego wniosku, ze prezentami, które zawsze ucieszą najmniejsze pociechy to wszelkiego rodzaju klocki, drewniane zabawki, zestawy zwierzątek, kolorowe kubeczki do układania jeden na drugim, zabawki dźwiękowe, zabawki do kąpieli i cala masa innych. Ważne aby nie ulegać świątecznemu szaleństwu i presji marketów i zachować umiar, lepiej kupić mniej rzeczy, a dobrej jakości i przede wszystkim dostosowanych do wieku i zainteresowań dziecka. Była mowa o robieniu list prezentów lub dostawaniu pieniędzy na zakup zabawki wg uznania. Zawsze tez warto zapytać rodzica o aktualne zainteresowania danego dziecka, którzy najlepiej znają swoje dziecko i chętnie na to pytanie odpowiedzą. Pozwoli to uniknąć sytuacji powtórzonych prezentów albo takich którymi dziecko się nie bawi. Pamiętajmy również – nie każde dziecko jest takie samo i nawet w podobnym wieku mogą mieć rożne pasje. Dobrym pomysłem jest tez kupowanie kolejnego elementu do zabawki, którą dziecko już posiada np. kolejnego pasującego zestawu klocków czy tez książeczki do kolekcji. Nie kupujmy prezentów bardzo wartościowych aby uniknąć niezręcznych sytuacji. Nie każdego stać na drogie podarunki.

I najważniejsze... Prezenty nie zastąpią czasu spędzonego z dzieckiem i nie powinny przysłonić nam tego co najważniejsze w ten świąteczny czas.  

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com