Radośnie i śpiewająco upłynęło nam ostatnie spotkanie Matecznika, podczas którego świętowałyśmy drugie urodziny. Nie mogło zabraknąć tortu! Już po raz drugi wspaniały i pyszny tort przygotowała Agata - jedna z naszych mam. Czas miło upłynął na rozmowie i wspólnym kolędowaniu przy akompaniamencie gitary i grzechotek. Jak na urodziny przystało były kolorowe czapeczki (kilka sekund na głowie ), serpentyny i oczywiście, ku radości dzieci małych i dużych, balony:)

Na nasze urodzinowe spotkanie przybył wyjątkowy gość - ksiądz Proboszcz Bogusław Pociask SCJ, który z zaciekawieniem i dużym zainteresowaniem zapoznawał się ze specyfiką naszej wspólnoty oraz prosił, by każda mama przedstawiła siebie i swoje dzieci. Na koniec podziękował wszystkim za spotkanie, poprowadził modlitwę i nas pobłogosławił. A teraz trochę statystyki, czyli co działo się od pierwszych urodzin… Przez ostatni rok spotykałyśmy się w drugą i czwartą środę miesiąca o 15.30. Bardzo ważnym dla nas momentem było nabożeństwo zawierzenia dzieci Matce Bożej Płaszowskiej. Od pierwszych urodzin przybyło troje dzieci (Antoś, Basia, Iga), a na kilka kolejnych czekamy. Wciąż przychodzą nowe mamy (nie tylko z naszej parafii, ale również np. z Bronowic czy Wieliczki), a my, jak na sercańską parafię przystało, przyjmujemy je z otwartym sercem. Staramy się aktywnie uczestniczyć w życiu parafii – brałyśmy udział w takich wydarzeniach jak: Festyn Parafialny, pożegnanie Księdza Proboszcza, czuwanie przed prymicjami oraz czuwanie przed obrazem Matki Bożej Płaszowskiej. Zapraszamy:) 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com