Z okazji zbliżającego się Dnia Matki na kolejnym spotkaniu Matecznika poruszyłyśmy temat "Mama piękna jak ty". Chciałyśmy zwrócić uwagę na to, że każda mama może być piękna. By uwydatnić to piękno, czasem wystarczy dopasować styl ubierania czy dobrać odpowiednie kosmetyki. Przy wyborze garderoby warto zwrócić uwagę na dobór kolorów, który odpowiada naszemu typowi urody. Typy urody to: wiosna, lato, jesień i zima.

Zimy będą dobrze się prezentować w czerni czy czerwieni, z kolei panie lato wolą kolory chłodniejsze i bardziej stonowane. Można zastosować test koloru żył, żeby sprawdzić czy lepiej będzie nam w chłodnych kolorach (niebieski odcień żył) czy cieplejszych barwach (zielony odcień żył na rękach).

Wiele mam zwraca też uwagę na to, by w łazience używać jak najbardziej naturalnych kosmetyków. Sprawdzić mogą się w tej roli kosmetyki dla dzieci (nawet zwykły talk), gotowe ekologiczne specyfiki (np. pudry mineralne) czy produkty, które możemy znaleźć we własnej kuchni. Wielorakie zastosowanie ma olej kokosowy, który może stanowić krem do twarzy, balsam do ciała, odżywkę do włosów czy balsam do golenia nóg.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com