Aktualności-RDK

Małżeństwo to śmiertelnie poważna sprawa. Ślubowaliśmy przecież, że będziemy ze sobą aż do śmierci! – mówi Andrzej, od 38 lat mąż Urszuli. Z uśmiechem bierze żonę za rękę, a ona przyznaje, że są, tak po ludzku, szczęśliwi. Państwo Rychliccy we wrześniu zostaną parą diecezjalną Domowego Kościoła. W wakacje prowadzili rekolekcje w podkrakowskich Stadnikach

1471444287
(Fot. Archiwum Andrzeja Rychlickiego)

Odwiedzam ich w 14. dniu Oazy Domowego Kościoła, kiedy wraz z uczestnikami przeżywają tajemnicę Wniebowzięcia Maryi (każdy dzień odpowiada innej tajemnicy Różańca). Trafiam na ostatni rekolekcyjny Krąg. Od początku ujmuje mnie radosna atmosfera spotkania. – Wczoraj mieliśmy zesłanie Ducha Świętego – tłumaczy jeden z panów, z zawodu policjant. Śmiejąc się pyta, czy mogę się wylegitymować. Moją przepustką jest SMS z pozdrowieniami od ks. Bogusława Pociaska SCJ, który skontaktował mnie z nowowybraną parą diecezjalną. Weryfikację przeszłam pozytywnie!

Małgorzata Cichoń

Pełna treść tego i wszystkich innych artykułów z NIEDZIELI ogólnopolskiej oraz wydania diecezjalnego w wersji drukowanej tygodnika (zamów tu) lub w e-wydaniu.

Wśród rodzin Domowego Kościoła (Oaza Rodzin) trwa peregrynacja relikwii błogosławionych rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus – małżeństwa Zelii i Ludwika Martin, których beatyfikacja odbyła się 19 października 2008 r. w Lisieux we Francji. Jest to drugie małżeństwo w historii Kościoła wyniesione na ołtarze.

Czytaj więcej...

W środę 2 grudnia 2009 odbyło się spotkanie Kręgu Rejonowego Domowego Kościoła. Przybyli przedstawiciele rodzin z dziewięciu parafii: M.B. Saletyńskiej z os. Cegielnianego, Podwyższenia Krzyża Św. z Kurdwanowa, Św. Józefa i M.B. Nieustającej Pomocy z Podgórza, M.B. Królowej Polski z os. Ruczaj, Najśw. Serca Pana Jezusa z Łagiewnik, św. Kingi z os. Kabel oraz z Płaszowa. Ks. Marek Iwański, który aktualnie pełni funkcję moderatora II rejonu w Archidiecezji Krakowskiej, zaprosił do nas rodziny Domowego Kościoła, bo Matka Boża z Płaszowa jest patronką rodzin. Podobne spotkania odbywają się co kwartał.

Czytaj więcej...

Spotkania kręgów Domowego Kościoła odbywają się raz w miesiącu w domach rodzinnych. Mieszkanie staje się wówczas domem modlitwy i dzielenia się Ewangelią życia. W każdy II wtorek miesiąca w kościele sprawowana jest Eucharystia w intencji rodzin, a w IV wtorek spotykamy się na modlitwie przed obrazem Matki Bożej Płaszowskiej.

Czytaj więcej...

Rozpoczął się kolejny rok formacyjny w Domowym Kościele. W naszej parafii istnieją trzy kręgi rodzin. W sobotę 3 października br. pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej.

Czytaj więcej...

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com