Leśniów to miejsce niezwykłe, położone wśród sosnowych lasów sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin przyciąga nie tylko łaskami słynącą figurką uśmiechniętej Maryi ale i ... błogosławieństwami, których udziela się tu z wielką hojnością małżonkom, rodzinom, dzieciom.

8 czerwca "bohaterami dnia" były dzieci. Dla nich była msza św. z kazaniem w formie teatrzyku, dla nich było specjalne błogosławieństwo indywidualne i wspaniała pogoda (nie za ciepło, nie za zimno). W naszym Ruchu dzieci dzielnie towarzyszą rodzicom, nieraz muszą "wytrzymać" długie spotkania, konferencje, nabożeństwa.

W tę czerwcową niedzielę (pierwszą po Dniu Dziecka) wszystko było nastawione na nich: zabawy, konkursy z nagrodami, gra terenowa i radosne wyśpiewywanie w autokarze.
Jeśli Pierwsza Pielgrzymka Domowego Kościoła do Matki Bożej Leśniwskiej będzie dobrze wspominana, być może stanie się tradycją i za rok znów się wybierzemy do tego tak przyjaznego rodzinom miejsca.
Może tym razem uda się wyjechać 1 czerwca - czyli w Święto Dziękczynienia (to także całkiem nowa tradycja). Pięknie byłoby, gdyby dzieci mogły w tym dniu w sposób szczególny podziękować Panu Bogu za swoich rodziców, a rodzice za dzieci. Co wy na to?

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com