1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Płaszowskiej – Matki Błogosławionego Macierzyństwa. Uczestnicząc dzisiaj we Mszy św. w naszej parafii możemy zyskać odpuszczenie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.). Słowo Boże głosi Ks. Eugeniusz Ziemann - sercanin. O godz. 12:00 Eucharystii przewodniczył będzie Arcybiskup Marek Jędraszewski, który ogłosi oficjalnym dekretem nasz kościół jako Sanktuarium MB Płaszowskiej – Matki Błogosławionego Macierzyństwa. Pod koniec każdej Mszy św. poświęcamy „Różańce Nadziei Matki Bożej Płaszowskiej”, które będzie można nabyć dla siebie lub dla bliskich.
  2. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach XVIII Dnia papieskiego.
  3. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej na godz. 17:15 w niedziele a w tygodniu na 17:30.
  4. W tym tygodniu obchodzimy:
   • we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
   • w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Jest to III środa miesiąca dlatego podczas różańca w obecności naszej Płaszowskiej Pani modlić się będziemy o dar potomstwa dla małżeństw. O 18:00 Eucharystia w tej intencji. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy oczekującej potomstwa otrzymają specjalne błogosławieństwo.
   • w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
   • w piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty
  5. W najbliższą niedzielę gościć będziemy ks. Jacka Krzemienia, który będzie głosił Słowo Boże o bezdomności i problemach ludzi uzależnionych. Będzie rozprowadzał również produkty swej wspólnoty. Dochód będzie przeznaczony na działalność wspólnoty – „Chleb Życia”.
  6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się specjalne kartki na wypominki roczne i listopadowe. Wypominki przyjmujemy również w zakrystii i w kancelarii.
  7. 7. Zapraszamy młodzież do udziału w modlitewnym Sercańskim Czuwaniu. Odbędzie się ono w nocy z soboty na niedzielę z 19 na 20 października, w parafii MB Fatimskiej na Małym Płaszowie. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Dariusza L.
  8. W dniach 25-27 października w naszej parafii odbędzie się Kurs Nowe Życie. Zachęcamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie internetowej naszej parafii oraz u ks. Michała.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli
i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.