1. Dziś przypada Uroczystość św. Jana Kantego, Prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Tradycyjnie liczymy dziś wiernych obecnych na Mszach św. i przystępujących do Komunii św.
 2. Gościmy w naszej wspólnocie ks. Jacka Krzemienia, który głosi Słowo Boże o bezdomności i problemach ludzi uzależnionych. Po Mszy św. można zaopatrzyć się w produkty wspólnoty „Chleb Życia” i w ten sposób wesprzeć dzieło pomocy ludziom bezdomnym.
 3. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. W czwartek będziemy modlić się na różańcu w różnych językach. Osoby które znają obce języki i chcą poprowadzić różaniec w ten dzień, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. „Różaniec Nadziei Matki Bożej Płaszowskiej” jest dostępny przy ołtarzu bocznym.
 4. W tym tygodniu odchodzimy:
  1. we wtorek - wspomnienie Świętego Jana Pawła II. W Sanktuarium Św. Jana Pawła II o godz. 17:00 Msza św. z procesją światła.
  2. IV środa miesiąca – o 17:30 w obecności Maryi Błogosławionego Macierzyństwa modlić się będziemy za mężczyzn. O 18:00 Msza św. w ich intencji a po Eucharystii spotkanie mężczyzn w sali duszpasterskiej.
 5. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się specjalne kartki na wypominki roczne i listopadowe. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii, a w dniach 31.X-2.XI również na Cmentarzu podgórskim. Będziemy wspominać zmarłych przez cały listopad w czasie codziennej adoracji o godz. 17:30 a przez cały rok wypominkach rocznych przed Mszami niedzielnymi o godz. 9:00 i 18:00.
 6. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na spotkanie Matecznika w środę 23 października na godz. 10:30. Temat spotkania: „Rodzicielstwo bliskości”.
 7. W najbliższy weekend w naszej parafii odbędzie się Kurs Nowe Życie. Można się jeszcze zapisać.
 8. Dziś po każdej Mszy św. ma do nas słowo młodzież Ruchu Światło Życie…
 9. Zapraszamy na Kurs "Dzieci Króla", który odbędzie się w naszej parafii w dniach 9-10 listopada. Jest to kurs skierowany do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Kurs poprzez zabawę i doświadczenie wspólnoty dzieci pozwoli przybliżyć się każdemu do Jezusa i uznać w Nim swojego Pana i Króla. Zawiera elementy katechetyczne oraz pedagogikę zabawy. W programie kursu jest Msza Święta, spotkania, konkursy, niespodzianki i dużo wspólnej zabawy. Szczegóły i zapisy w zakrystii oraz przez stronę internetową www.snensj.pl
 10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka ś.p. Antonina Toboła, Magdalena Plata, ks. Stanisław Stańczyk SCJ. Prośmy dla nich o radość wieczną: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej
- Matki Błogosławionego Macierzyństwa
Szczęść Boże!