1. Na stoliku z prasą katolicką znajdziemy czasopismo „Gość Niedzielny” a w nim ciekawy artykuł o naszej parafii i Sanktuarium.
  2. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się specjalne kartki na wypominki roczne i listopadowe. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii, a w dniach 31.X-2.XI również na Cmentarzu podgórskim. Będziemy wspominać zmarłych przez cały listopad w czasie codziennej adoracji o godz. 17:30 a przez cały rok wypominkach rocznych przed Mszami niedzielnymi o godz. 9:00 i 18:00.
  3. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to również I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Eucharystią. Msze św. w naszym kościele z racji uroczystości o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Popołudniu o godz. 15:00 na Cmentarzu Podgórskim rozpoczną się modlitwy za zmarłych parafian od Mszy św. a po niej procesja wypominkowa. W tym roku nasza parafia posługuje od godz. 15:00 na Cmentarzu Podgórskim. Odwiedziny chorych będą na I piątek miesiąca grudnia. Spotkanie SWŚ w następny piątek po Mszy św. wieczornej.
  4. W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 16:30, 18:00 i 19:30. Jest to jednocześnie I sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. Po Mszy św. Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. Wieczorem w sobotę o godz. 19:30 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem MB Płaszowskiej połączona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Przed godz. 19:30 w tym dniu można przynieść intencje gdyż będą odczytywane podczas Eucharystii.
  5. Przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. do 8 listopada, można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki potrzebne do zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” lub dowolnej modlitwy za zmarłych, modlitwa w intencjach Ojca św. i wyrzeczenie się przywiązania do grzechu.
  6. Dzieci, które uczestniczyły w różańcu i zbierały naklejki, prosimy by w tym tygodniu przyniosły plansze podpisane imieniem i nazwiskiem. Wdzięczni dzieciom i dorosłym za wspólną modlitwę, w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00 wręczymy cenne upominki.
  7. Zapraszamy na Kurs "Dzieci Króla", który odbędzie się w naszej parafii w dniach 9-10 listopada. Jest to kurs skierowany do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Kurs poprzez zabawę i doświadczenie wspólnoty pozwoli każdemu dziecku przybliżyć się każdemu do Jezusa i uznać w Nim swojego Pana i Króla. Zawiera elementy katechetyczne oraz pedagogikę zabawy. W programie kursu jest Msza Święta, spotkania, konkursy, niespodzianki i dużo wspólnej zabawy. Szczegóły i zapisy w zakrystii oraz przez stronę internetową www.snensj.pl
  8. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy czasu
pełnego nadziei w życie wieczne!