1. Zapraszamy dzisiaj na godzinę 17:30 na Nieszpory za zmarłych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza
  • I środa miesiąca - w tym dniu na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o 17:30 modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny. O 18:00 Eucharystia w tej intencji.
  • w sobotę – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w sobotę – wspomnienie św. Leona Wielkiego
 3. Przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 do 8 listopada, można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki potrzebne do zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” lub dowolnej modlitwy za zmarłych, modlitwa w intencjach Ojca św. i wyrzeczenie się przywiązania do grzechu.
 4. Przyjmujemy jeszcze wypominki w zakrystii i w kancelarii. Przez cały listopad wspominamy zmarłych w czasie codziennej adoracji o godz. 17:30 a przez cały rok w wypominkach rocznych przed Mszami niedzielnymi o godz. 9:00 i 18:00. Zapraszamy również do indywidualnej modlitwy za zmarłych podczas całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu w naszym kościele.
 5. Zapraszamy na Kurs "Dzieci Króla", który odbędzie się w naszej parafii w dniach 9-10 listopada. Jest to kurs skierowany do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Kurs poprzez zabawę i doświadczenie wspólnoty pozwoli każdemu dziecku przybliżyć się każdemu do Jezusa i uznać w Nim swojego Pana i Króla. Zawiera elementy katechetyczne oraz pedagogikę zabawy. W programie kursu jest Msza Święta, spotkania, konkursy, niespodzianki i dużo wspólnej zabawy. Szczegóły i zapisy w zakrystii oraz przez stronę internetową www.snensj.pl
 6. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni.
  W przyszłą niedzielę, taca „Dar serca” na parafialne potrzeby inwestycyjne.
 7. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Andrzej Bednarczyk oraz ks. Jerzy Wełna – sercanin, długoletni wychowawca w seminarium i nowicjacie, oraz opiekun SWŚ. Pogrzeb ks. Jerzego będzie w najbliższy poniedziałek o godz. 11:00 w Stadnikach. Polećmy miłosierdziu Pana tych zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy
wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej. Szczęść Boże!

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com