1. Zapraszamy dzisiaj na godzinę 17:30 na Nieszpory za zmarłych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza
  • I środa miesiąca - w tym dniu na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o 17:30 modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny. O 18:00 Eucharystia w tej intencji.
  • w sobotę – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w sobotę – wspomnienie św. Leona Wielkiego
 3. Przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 do 8 listopada, można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki potrzebne do zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” lub dowolnej modlitwy za zmarłych, modlitwa w intencjach Ojca św. i wyrzeczenie się przywiązania do grzechu.
 4. Przyjmujemy jeszcze wypominki w zakrystii i w kancelarii. Przez cały listopad wspominamy zmarłych w czasie codziennej adoracji o godz. 17:30 a przez cały rok w wypominkach rocznych przed Mszami niedzielnymi o godz. 9:00 i 18:00. Zapraszamy również do indywidualnej modlitwy za zmarłych podczas całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu w naszym kościele.
 5. Zapraszamy na Kurs "Dzieci Króla", który odbędzie się w naszej parafii w dniach 9-10 listopada. Jest to kurs skierowany do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Kurs poprzez zabawę i doświadczenie wspólnoty pozwoli każdemu dziecku przybliżyć się każdemu do Jezusa i uznać w Nim swojego Pana i Króla. Zawiera elementy katechetyczne oraz pedagogikę zabawy. W programie kursu jest Msza Święta, spotkania, konkursy, niespodzianki i dużo wspólnej zabawy. Szczegóły i zapisy w zakrystii oraz przez stronę internetową www.snensj.pl
 6. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni.
  W przyszłą niedzielę, taca „Dar serca” na parafialne potrzeby inwestycyjne.
 7. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Andrzej Bednarczyk oraz ks. Jerzy Wełna – sercanin, długoletni wychowawca w seminarium i nowicjacie, oraz opiekun SWŚ. Pogrzeb ks. Jerzego będzie w najbliższy poniedziałek o godz. 11:00 w Stadnikach. Polećmy miłosierdziu Pana tych zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy
wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej. Szczęść Boże!