1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours. Jutro przypada również 101 rocznica Odzyskania Niepodległości Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swe życie za naszą wolność. Po Mszy św. wieczornej zaśpiewamy kilka pieśni patriotycznych. Zapraszamy.
  • we wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  • w środę – wspomnienie pierwszych męczenników Polski. Jest to jednocześnie II środa miesiąca – na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o 17:30 modlić się będziemy za rodziców, którzy utracili dzieci. O 18:00 Eucharystia w ich intencji.
 2. Miesiąc listopad to czas pamięci o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy na codzienną adorację Najśw. Sakramentu. O godz. 17:30 prawie każdego dnia wspominamy zmarłych i modlimy się za nich. Można jeszcze składać wypominki w zakrystii i kancelarii.
 3. W środę 13 listopada zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na godz. 10:30 na spotkanie matecznika. Temat spotkania: „Moc uwielbienia”.
 4. W przyszłą niedzielę (17 listopada) przypada Światowy Dzień Ubogich. W tym dniu z inicjatywy Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego parafialny zespół Caritas przeprowadzi kwestę na rzecz ubogich po wszystkich Mszach świętych. Połowa zebranych środków pozostanie na dzieła charytatywne naszej parafii. Druga połowa pozwoli na organizowanie pomocy ubogim w naszej archidiecezji. O godz. 14:00 w przyszłą niedzielę zapraszamy osoby potrzebujące pomocy na posiłek, herbatę i spotkanie. Będziemy też dowozić posiłki do niektórych domów. Od grudnia przez dwa miesiące będziemy organizować w naszej parafii posiłki przez dwa miesiące dla potrzebujących. Prosimy o hojność serca na ten cel, której nigdy nie brakuje w naszej wspólnocie.
 5. Wspólnota Eguipe Notre Dame serdecznie zaprasza na zabawę Andrzejkową, która odbędzie się 30 listopada b.r w godzinach od 18:00 – 24:00 na Barce ewangelizacyjnej AGUARIUS (naprzeciw Domu Towarowego Jubilat). Zabawę poprowadzi wodzirej. Szczegóły w zakrystii. Telefon kontaktowy: 662 236 089.
 6. W dniach 3-6 lutego wybieramy się z dziećmi z naszej parafii na ferie zimowe. W programie przewidziane są: jazda na nartach, basen w termach Bania, ognisko i mnóstwo dobrej zabawy. Dzieci nie muszą umieć jeździć na nartach, gdyż będziemy ich uczyć. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 grudnia. Wszystkie szczegółowe informacje u księdza proboszcza. Prosimy o szybką decyzję.
 7. Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary „Dar serca” złożone dziś na tacę i za wszystkie ofiary, które przeznaczamy na inwestycje parafialne.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy
opieki Matki Bożej Płaszowskiej- Patronki naszej wspólnoty.
Szczęść Boże!

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com