1. W dniu dzisiejszym gościmy Panią Magdalenę Buczek, która podzieli się swoim świadectwem życia. Dziś również przypada III Światowy Dzień Ubogich. Nasz parafialny zespół Caritas po każdej Mszy św. przeprowadza kwestę na rzecz potrzebujących. O godz. 14:00 dzisiaj zapraszamy osoby potrzebujące pomocy na posiłek, herbatę i spotkanie. Od grudnia planujemy organizować posiłki dla potrzebujących.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy we wtorek – wspomnienie błogosławionej Salomei, zakonnicy
  • w środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Będzie to również III środa miesiąca, dlatego szczególnie zapraszamy małżeństwa pragnące modlić się o dar potomstwa na godz. 17:30 na Nabożeństwo do Matki Bożej Płaszowskiej. O 18:00 Eucharystia w tej intencji. Na zakończenie Mszy św. małżeństwa otrzymają indywidualne błogosławieństwo.
  • w czwartek – wspomnienie ofiarowania NMP
  • w piątek – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Dziękujemy naszemu organiście, panu Pawłowi, za grę w kościele, chórowi parafialnemu, a także młodzieżowemu zespołowi i scholi dziecięcej za ubogacanie liturgii śpiewem. Panu Pawłowi życzymy łaski zdrowia. „Biesiada - cecyliada” dla scholki i ministrantów oraz chóru i zespołu muzycznego będzie w czwartek 28 listopada po Mszy św. wieczornej.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie parafialny zespół Caritas i osoby chętne do pomocy.
 4. Od 24 listopada do 5 grudnia włącznie można ofiarować artykuły spożywcze (żywność trwałą), przynosząc ją do kościoła, do zakrystii, czy bezpośrednio do księży katechetów. Można też złożyć ofiarę do skarbony dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Przygotowujemy około 100 paczek dla osób indywidualnych i rodzin o znacznej wartości. Prosimy serdecznie rodziców, których dzieci uczą się w szkole podstawowej nr 47 o włączenie się w to dzieło.
 5. W Następną Niedzielę w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata będziemy gościć kleryków z naszego Misyjnego Seminarium w Stadnikach wraz z wychowawcą – ks. Łukaszem Grzejdą, który będzie głosił Słowo Boże.
 6. Wspólnota Eguipe Notre Dame serdecznie zaprasza na zabawę Andrzejkową, która odbędzie się 30 listopada b.r w godzinach od 18:00 – 24:00 na Barce ewangelizacyjnej AGUARIUS (naprzeciw Domu Towarowego Jubilat). Zabawę poprowadzi wodzirej. Szczegóły w zakrystii. Telefon kontaktowy: 662 236 089.
 7. Prowadzone przez Księży Sercanów duszpasterstwo przedsiębiorców w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. Z tej okazji zaprasza do Krakowa Łagiewnik na pielgrzymkę pod hasłem "Radość i wdzięczność ludzi biznesu". Odbędzie się ona w dniach 30 listopada - 1 grudnia. Szczegółowe informacje na stronie DuszpasterstwoTalent.pl
 8. W dniach 3-6 lutego 2020 roku wybieramy się z dziećmi z naszej parafii na ferie zimowe. W programie: jazda na nartach, basen, ognisko ale też Msza św. Wszystkie szczegółowe informacje u księdza proboszcza. Prosimy o szybką decyzję.
 9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka ś.p. Aldona Golik Prośmy dla niej o wieczną radość w niebie: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.