1. Cieszymy się dzisiaj obecnością Księdza Łukasza i kleryków z naszego Seminarium misyjnego w Stadnikach. Prosimy o modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W dniu dzisiejszym przypada Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Na Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się przyjęcie nowych chłopców do grona ministrantów i dziewczynek do scholii.
 2. Serdecznie dziękujemy naszemu parafialnemu zespołowi Caritas za przeprowadzenie w zeszłą niedzielę zbiórki do puszek, oraz zorganizowanie spotkania dla potrzebujących. Dziękujemy też grupie muzycznej (p. Tadeuszowi i Zbigniewowi) za posługę muzyczną podczas spotkania.
 3. W tym tygodniu przypada:
   • IV środa miesiąca – o godz. 17:30 przed M. B. Płaszowską modlić się będziemy za mężczyzn. O 18:00 Msza św. w ich intencji, a po Eucharystii spotkanie w Sali duszpasterskiej.
   • w sobotę – Święto św. Andrzeja, Apostoła
   • Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00 w następną niedzielę
 4. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na spotkanie matecznika w środę 27 listopada na godz. 10:30. Temat spotkania: „Samodzielność dzieci”.
 5. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – okres oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś zapraszamy na roraty i na rekolekcje od III Niedzieli Adwentu. Członkowie parafialnej CARITAS będą od następnej niedzieli rozprowadzać świece wigilijne, kartki oraz ozdoby świąteczne. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na cele charytatywne. Równocześnie do środy 12 grudnia włącznie można ofiarować artykuły spożywcze (żywność trwałą), przynosząc ją do kościoła. Można też złożyć ofiarę do skarbony dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Przygotowujemy około 100 paczek dla osób indywidualnych i rodzin o znacznej wartości. Prosimy serdecznie rodziców, których dzieci uczą się w szkole o włączenie się w to dzieło. Od przyszłego poniedziałku przedstawiciele naszej wspólnoty - mający upoważnienie od parafii w postaci identyfikatora – będą roznosić opłatki wraz z kalendarzem, listem do parafian i programem kolędy.
 6. Świetlica Płaszczyk zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej do salki parafialnej. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.
 7. „Biesiada - cecyliada” (czyli radosne spotkanie) dla scholki, ministrantów oraz ich rodziców i zespołu muzycznego będzie w czwartek 28 listopada po Mszy św. wieczornej.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Macieja Rutkowicza - sercanina, który będzie głosił kazania i zbierał ofiary na budowę kościoła w Kaliszu.
 9. Duszpasterstwo przedsiębiorców Talent w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. Z tej okazji zaprasza do Krakowa Łagiewnik na pielgrzymkę, która odbędzie się w dniach 30 listopada - 1 grudnia. Szczegółowe informacje na stronie DuszpasterstwoTalent.pl
 10. W dniach 3-6 lutego 2020 roku wyjeżdżamy z dziećmi z naszej parafii na ferie zimowe.. Wszystkie szczegółowe informacje u księdza proboszcza. Prosimy o szybką decyzję.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin ś. p. Jerzy Dzieża. Prośmy dla Niego o wieczną radość w niebie. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci.

Niech Jezus Chrystus – Król Wszechświata
błogosławi nam na każdy dzień naszego życia.
Szczęść Boże!