1. Gościmy w naszej parafii ks. Macieja Rutkowicza, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na budowę kościoła w Kaliszu. Słyszeliśmy również Pana Kamila Radzimowskiego grającego na Duduku ormiańskim sprzed 3 tys. lat. Przy wyjściu z kościoła jest możliwość nabycia płyty CD z utworami artysty.
 2. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas Adwentu. Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty o godz. 7:00. Kazania w czasie Rorat kierowane będą do wszystkich ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Prosimy, aby przychodzić na Roraty z lampionami. Będą też rozdawane plansze i obrazki dla dzieci, a za wytrwały udział w roratach będą czekać wyśmienite nagrody pod koniec Adwentu.
 3. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. poświęcamy opłatki wigilijne. Od wtorku przedstawiciele naszej wspólnoty - mający upoważnienie od parafii w postaci identyfikatora – będą roznosić opłatki wraz z kalendarzem i listem do parafian. Ofiary składane przy przyjęciu opłatków będą przeznaczone na dofinansowanie dzieł prowadzonych przez naszą wspólnotę oraz pomoc potrzebującym. Od jutra parafialny zespół Caritas organizuje posiłki dla potrzebujących w godz. 13:00 – 14:00. Dziękujemy za zaangażowanie.
 4. Przed kościołem parafialny zespół CARITAS rozprowadza świece wigilijne, kartki i ozdoby świąteczne. Do środy – 5 grudnia włącznie – można ofiarować artykuły spożywcze przynosząc ją do kościoła czy zakrystii. Można też złożyć dar finansowy do skarbonki z napisem „Caritas”. Również dzieci w szkole nr 47 mogą przynosić na katechezę produkty spożywcze dla potrzebujących.
 5. W następną niedzielę przed kościołem będzie można nabyć książeczkę „Ewangelia 2020” zawierającą teksty Ewangelii na każdy dzień wraz z rozważaniami. Rekolekcje Adwentowe, będziemy przeżywać od III Niedzieli Adwentu.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
  • we wtorek– wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  • I środa miesiąca - na nabożeństwie do naszej Pani Płaszowskiej o godz. 17:30 molić się będziemy w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii. O 18:00 Eucharystia w ich intencji.
  • I czwartek miesiąca - Msza św. o powołania kapłańskie o godz. 18:00
  • I piątek miesiąca ‒ Msze św. wynagradzające o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Przypominamy, że z I Piątkami miesiąca są związane szczególne Obietnice NSPJ. Po Mszy św. wieczornej Spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich. Odwiedziny chorych przed Świętami Bożego Narodzenia będą 23 grudnia.
  • I sobota miesiąca - Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. Po Mszy św. Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, o które prosiła Maryja w FATIMIE. Wieczorem w sobotę, o godz. 19:30 zapraszamy na Mszę św. za wstawiennictwem MB Płaszowskiej w intencji uzdrowienia połączoną z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 7. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 8. W dniach 3-6 lutego 2020 roku wyjeżdżamy na ferie zimowe dla dzieci. Szczegółowe informacje u księdza proboszcza.
 9. W przyszłą niedzielę taca „Dar serca” przeznaczona będzie na parafialne inwestycje.

Parafianom i gościom życzymy
głębokiego i owocnego przeżywania Adwentu
pod przewodnictwem Matki Bożej.
Szczęść Boże!

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com