Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2023-02-05 5. Niedziela Zwykła

 1. W ostatnim tygodniu kolejny rzeczy humanitarne przekazaliśmy do Żmerynki na Ukrainie. Pani Irina serdecznie dziękuje i przekazuje podziękowania, które są zamieszczone na stronie parafialnej. Zachęcamy do dalszego wspierania konkretnymi rzeczami lub ofiarą finansową. Po feriach chcemy wysłać kolejny transport. Szczegóły odnośnie zbiórki na internetowej stronie parafialnej. Również każdego dnia w naszym kościele o godz. 17:15 modlimy się na różańcu o pokój na świecie. Wesprzyjmy to dzieło naszą obecnością podczas różańca.
 2. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  • w środę (II środa miesiąca) – o godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Płaszowskiej i modlitwą za rodziców, którzy utracili dzieci. Po Nabożeństwie Msza św. w tej intencji. Również w środę na Mszy św. wieczornej będzie intencja za dusze w czyśćcu cierpiące a po Eucharystii zapraszamy na konferencję i modlitwa koronką oraz spotkanie chętnych, którzy chcą modlić się za dusze w czyśćcu.
  • w piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • w sobotę - wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu obchodzimy XXXI Światowy Dzień Chorych. W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 7:00 i podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 10:00 udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych. Pamiętajmy w modlitwie i w czynach miłosierdzia o ludziach cierpiących pośród nas.
 3. W niedzielę 12 lutego odbędzie się "Pielgrzymka Wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu”. Jest to ostatnia pielgrzymka drugiej edycji. Rozpocznie się o godzinie 12:30 Mszą Świętą w Sanktuarium św. Józefa na ul. Rakowickiej w Krakowie. Po niej nastąpi przejście do Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa w Płaszowie, gdzie zakończy się krótkim nabożeństwem. Trasa wynosi ok. 5,5 km. Ze względu na pokutny charakter, przejście jest w milczeniu. Serdecznie zapraszamy.
 4. Również za tydzień w niedzielę 12 lutego będziemy gościć w naszej parafii promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który przez świadectwo przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika naszych czasów. Przez cały dzień będzie można obejrzeć w kościele przejmującą wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce, a po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie też można nabyć oryginalne nagrania 16 kazań ks. Jerzego, wydanych na płytach.
 5. Zapraszamy na spotkanie modlitewne - „Wieczernik z Królową Pokoju” – który odbędzie się w piątek 17 lutego od 15:30 do 21:00. Wspólnie będziemy modlić się w intencjach Królowej Pokoju, a przede wszystkim o pokój w naszych sercach, rodzinach, w Polsce i na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.
 6. W przyszłą niedzielę taca „Dar serca” przeznaczona będzie na trwający kompleksowy remont naszych organów.

Wszystkim Parafianom życzymy wielu łask Bożych
na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa