Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2023-02-19 7. Niedziela Zwykła

 1. W najbliższą środę (popielcową) – 22 lutego – rozpoczynamy Wielki Post, czas pokuty i modlitwy i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00 i 19:30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. post ilościowy ‒ jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz jakościowy ‒ wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca przeznaczona będzie na pomoc najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa w środę o godz. 19:00.
 2. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
  • w piątki - Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o godz. 17:30 i 20:00.
  • w niedziele - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W związku trwającą wojną na Ukrainie jako wspólnota włączyliśmy się duchowo i materialnie w pomoc mieszkańcom Ukrainy. Kontynuując to dzieło podejmujemy co następuje:
  • Rozpoczynamy kolejną edycję adoracji nocnej o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji. Tym razem Będzie to adoracja pod tytułem „12 godzin nieustannej modlitwy o pokój”. Adoracja będzie cykliczna przez cały Wielki Post, w każdy czwartek od 19:00 do 7:00 rano w piątek. Zapisy na adorację są możliwe przez stronę internetową naszej parafii i w zakrystii. Szczególnie chodzi o adorację w godzinach nocnych. Każdego dnia o godz. 17:15 zapraszamy do modlitwy różańcowej o pokój na świecie (w środę o 17:00).
  • Organizujemy kolejne transporty pomocy humanitarnej dla żołnierzy i ich rodzin z Chersonia i Bachmutu na Ukrainie. Potrzebna jest żywność trwałą ale i rzeczy toaletowe, czy odzież. Jednym słowem potrzebne jest wszystko… Najbliższy wyjazd planujemy po 26 lutego. Można też wesprzeć to dzieło ofiarą finansową a za ostatnie ofiary serdeczne podziękowania.
 4. W poniedziałek rozpoczynamy rekolekcje oddanie 33. Osoby, które chciałyby dołączyć do tych indywidualnych rekolekcji prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.
 5. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami w najbliższą środę na godz. 10:00 na kolejne spotkanie Matecznika. Temat spotkania: „Wielki Post z dzieckiem”.
 6. Spotkanie rady parafialnej w czwartek o godz. 19:00.
 7. W piątek 24 lutego spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania z klas 8 o godz. 19:00 w sali parafialnej.
 8. W najbliższą sobotę w naszym kościele będzie Adoracja Wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu, która zakończy się o godzinie 18:00 Mszą Świętą w tej samej intencji. Zapraszamy do tej modlitwy.
 9. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z klasy 3a i 3b w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00.
 10. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic w sobotę 4 marca. Zapisy w zakrystii.
 11. W tym tygodniu zakończony został generalny remont naszych organów. Łączny koszt remontu to 72.000 zł.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Woźniak, Piotr Budka i Julia Kaczorowska (była pani Dyrektor ze szkoły przy ul .Goszczyńskiego). Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa