Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

3. Niedziela Wielkiego Postu 2023

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele
  • Droga Krzyżowa - w piątki
 2. W tym tygodniu przypada:
  • III środa miesiąca - na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 17:30 modlić się będziemy o dar potomstwa dla małżeństw. O 18:00 Eucharystia w ich intencji.
 3. Od jutra do najbliższej środy włącznie dzieci ze szkoły podstawowej nr 47 będą przeżywać rekolekcje wielkopostne. Do południa spotkania rekolekcyjne będą miały miejsce w szkole, natomiast wieczorem o 18:00 będzie Msza św. a nauką dla dzieci i rodziców. Spotkania w szkole i w kościele są w ramach przygotowania dzieci do przeżywania sakramentów.
 4. Rekolekcje dla dorosłych będą od przyszłej niedzieli do środy włącznie.
 5. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku wprowadzamy stały konfesjonał w godz. od godz. 15:00 do 16:00, z myślą o spokojnym przeżyciu Spowiedzi Sakramentalnej. Każdego dnia o godz. 17:15 zapraszamy do modlitwę różańcową o pokój na świecie (w środę o 17:00), oraz adorację każdego dnia od Mszy św. porannej do wieczornej, a z czwartku na piątek na „12 godzin nieustannej modlitwy o pokój”.
 6. Parafialny zespół „Caritas” rozprowadza dziś baranki wielkanocne, ozdoby i palmy . Dochód przeznaczony jest dla potrzebujących parafian. Można ofiarować różne artykuły, przynosząc ją do kościoła, zakrystii czy kancelarii. Cały czas możemy przynosić żywność trwałą oraz rzeczy toaletowe, zarówno dla naszych potrzebujących z parafii, oraz z Ukrainy. Nie przyjmujemy odzieży. Dobroczyńcom ostatniego tygodnia serdecznie dziękujemy za każdy gest serca. Można też wesprzeć te dzieła ofiarą finansową.
 7. Młodzież z RSM wraz z ks. Grzegorzem w ramach wielkopostnych uczynków miłosierdzia chce pomóc osobom chorym i starszym w przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych poprzez sprzątanie w mieszkaniu, mycie okien itp. Więcej informacji u ks. Grzegorza.
 8. Organizujemy wyjazd wakacyjny do Koszyc Małych dla dzieci wieku od 8 do 15 lat. Termin: 29 lipca – 4 sierpnia. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
 9. Biuro turystyczne SUSTRAVEL organizuje turnus wypoczynkowy do Mrzeżyna od 29.04 – 13.05. 2023. Bliższe informacje w gablocie oraz po Mszy św. o godz. 10:30 w przyszłą niedzielę.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy
owocnego czasu Wielkiego Postu.
Szczęść Boże!

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa