Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych jest jedną z najstarszych uroczystości. Kościół wspomina świętych, aby pokazać obecność Boga poprzez wieki. Nie jest to tylko wspomnienie, ale ukazanie, że święci są z nami, stają się obecni pośród nas, ze swoimi charakterystycznymi przymiotami, dzięki, którym osiągnęli świętość. W tym dniu szczególnie bliska staje się nam tajemnica świętych obcowania, która polega na dzieleniu się dobrami duchowymi.

Jest to dzień w którym powinniśmy się duchowo ubogacać, aby w dniu następnym, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, podzielić się tymi dobrami z tymi, którzy przebywają w czyśćcu i potrzebują naszej pomocy. Nie chodzi zatem tylko o odmówienie jakiejś modlitwy za zmarłych, ale o przekazanie, podzielenie się tym, co sami zyskujemy przez modlitwę, z naszymi zmarłymi. Te łaski, które sam bym zyskał od Boga wypełniając dobre czyny, czy modląc się, przekazuję dla danej osoby zmarłej, żeby jej pomóc. To jest prawdziwy sens tajemnicy świętych obcowania.

Msze święte w tym dniu w naszym kościele będą o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00.

O godz. 15.00 na Cmentarzu Podgórskim rozpoczną się modlitwy za zmarłych połączone z procesją. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. za naszych zmarłych parafian.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com