::

Aktualności-RSM

Jak co roku początek wakacji rozpoczęliśmy wspólnym wyjazdem na Sercańskie Dni Młodzieży. Hasłem tegorocznych spotkań było kontrowersyjne wydrążenie „Skazani na Miłość”. Czy na miłość, która przecież wypływa z wolności, można być skazanym, czyli poddanym wbrew swojej woli? Na to pytanie próbowaliśmy przez te dni odpowiedzieć.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy młodzież po II klasie gimnazjalnej do udziału w Sercańskich Dniach Młodych. W tym roku przypadają one w dniach 29.06-04.07 i odbywają się pod hasłem "Skazani na Miłość". SDM jest to swoisty czas rekolekcji na początek wakacji, gdzie oprócz wspólnej modlitwy jest czas na spotkania z różnymi zaproszonymi gośćmi, na koncerty i wspólną zabawę. Czymś jednak najważniejszym, co łączy wszystkich zgromadzonych młodych ludzi jest wiara i próba wspólnego jej przeżywania w towarzystwie swoich rówieśników.

Czytaj więcej...

W nocy z dnia 25/26 kwietnia odbyło się w naszej parafii czuwanie pt. "Eucharystia i co dalej?" organizowane przez Ruch Sercańskiej Młodzieży. Całość rozpoczęła się o 19:30 i zakończyła o 1:30. Przyjechali do nas ludzie z całej Polski - były grupy z Lublina, Sosnowica, Bełchatowa, Florynki, Pliszczyna, Ostrowca Świętokrzyskiego, Chorzelowa, Dorohuczy, Stadnik.

Czytaj więcej...

W drugim tygodniu ferii wybraliśmy się na zimowisko do Kościeliska obok Zakopanego, aby trochę odpocząć i zregenerować siły do pracy w drugim semestrze. Było nas około 19, około dlatego, ponieważ kilka osób musiało trochę wcześniej wrócić do Krakowa. Podczas wyjazdu spędzaliśmy czas aktywnie. Oprócz jazdy na nartach i łyżwach chodziliśmy po górach. Byliśmy w dwóch dolinach: Chochołowskiej i Kościeliskiej oraz zdobyliśmy szczyt liczący ponad 1600 m n.p.m.- Grześ.

Czytaj więcej...

Pod koniec wakacji, w dniach 25-26 sierpnia, udało się nam pojechać na planowaną już od roku wycieczkę rowerową do Stadnik. Naszym celem było seminarium Księży Sercanów. Pojechało nas łącznie 11 osób – połączone siły Oazy i RSMu. Wszyscy w dziarskich humorach stawili się o 13 pod kościołem. Pogoda nam dopisywała, świeciło piękne słońce, a niebo było prawie bezchmurne.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 15

Góra strony