Adoptowani przez Maryję! Wtorkowy wieczór stał się dla osób należących do Ruchu Sercańskiej Młodzieży dniem duchowej adopcji, której dokonała Maryja pod krzyżem Jezusa w Jej wspomnienie.

Właśnie Ewangelia z dnia, kiedy Kościół czci Matkę Boleści, jest tym cudownym dowodem na to, że Jezus odchodząc do Ojca w godzinie swojej męki i śmierci, nie pozostawił nas samych, ale oddał nas Matce. Jak powiedział ks. Michał w homilii, jesteśmy w rękach Matki, z którą schodząc z Golgoty i udając się do domu po tragicznych wydarzeniach śmierci Jezusa, mamy okazję, by opowiedzieć Jej o wszystkim co dla nas trudne. Mamy okazję, by oddać Matce Boga to czego nie rozumiemy i co wydaje się poza naszymi możliwościami. Na koniec Mszy Św. ks. Michał udzielił nam specjalnego błogosławieństwa na tę drogę z Golgoty do domu. Jako duchowy prezent od Matki Bożej otrzymaliśmy Jej chustę, by w chwilach pokus i trudności, rozścielić ją na naszej drodze i bezpiecznie przejść przez bagno pokus i zasadzek Szatana. Podczas Eucharystii modliliśmy się za cały RSM oraz w intencji młodzieży z naszej wspólnoty. Polecaliśmy także przez ręce Maryi zbliżające się czuwanie młodzieży z sercańskich parafii, które pod koniec października odbędzie się w naszej parafii.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com