Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Wielkopostny Rejenowy Dzień Wspólnoty

   zaproszenie na dzien wspolnoty9 marca 2013r. odbył się Wielkopostny Rejonowy Dzień Wspólnoty, dla naszego rejonu trzeciego, o temacie "Przyjacielu, po coś przyszedł?". Od dwóch tygodni przygotowywaliśmy się do tego dnia, a z samego rana były poprawiane ostatnie niedociągnięcia związane z przyjęciem gości i umożliwienia im głębokie przeżycie duchowe tego wydarzenia.

Jako pierwsza odbyła się inscenizowana Droga Krzyżowa, później adoracja przed Najświętszym Sakramentem wraz z możliwością spowiedzi. Nasza płaszowska wspólnota rozdała wtedy karteczki z symbolicznymi gwodźmi i cytatami z Pisma Świętego związanymi z Liturgią Słowa z tego dnia, aby każdy mógł zapamiętać choć jeden cytat i rozważyć go w swoim sercu. Następnie Wiola podzieliła się świadectwem swojej relacji z Jezusem.

Po świadectwie udaliśmy się na poczęstunek, który w planie był nazwany "Pięć chlebów i dwie ryby". Na stole przygotowane były chleby i ryby. Niektórzy byli zdumieni tak ubogim poczęstunkiem (w końcu to okres Wielkiego Postu). Na szczęście oazowicze z Płaszowa wcześniej przygotowali i ukryli kanapki dla wszystkich obecnych, co spowodowało ogólną radość. Spotkanie wielkopostne zakończyliśmy wspólną Mszą Świetą z kazaniem ks. Radosława Warendy scj, które nazwiązywało do temetu dnia. Po Eucharystii rozeszliśmy się do naszych domów umocnieni między wspólnotową modlitwą.

Dziękujemy wszystkim, którzy sie przyczynili do organizacji dnia wspólnoty przez śpiew, grę na instrumentach; aktorom, służbie liturgicznej oraz wszystkim przybyłym.

Galeria na stronie FB: Galeria WRDW

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Powitanie nowego proboszcza 2024

Nowy gospodarz 2024
7 lipca 2024

Pożegnanie

Pożegnanie księży
30 czerwca 2024

In

Instalacja odgromowa 2024
15 maja 2024

Festyn - wiosna 2024

Festyn - wiosna 2024
9 czerwca 2024

Odpust Parafialny 2024

Odpust parafialny 2024
9 czerwca 2024


Będzie...


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa