„(…) Czego pragnął Pan Jezus, ukazując swoje Serce, jeśli nie naszych serc, naszej miłości i wynagrodzenia? I czy ustało pragnienie Jego Serca? Niestety, dziś bardziej jeszcze niż kiedykolwiek szuka On serc, które kochałyby Go prawdziwie i pocieszały przez życie pełne wiary, wspaniałomyślności, żarliwości i miłości; serc wrażliwych na Jego smutek i boleść oraz starających się, by Mu wynagradzać (…)”.

O. Leon Dehon

Dzień 3 czerwca 2016 roku był szczególnym dla czcicieli Serca Jezusowego. Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzone zgodnie z życzeniem Pana Jezusa w pierwszy piątek po Oktawie Bożego Ciała, wypadło w tym roku w uroczystość Pierwszego Piątku Miesiąca.

Czytaj więcej...

Nadzieja, zawierzenie i ufność dla czcicieli Serca Jezusowego należą do podstawowych postaw życia. O godzinie 18 rozpoczęliśmy jak zawsze nasze spotkanie Mszą św. Pod przewodnictwem ks. proboszcza. Homilię wygłosił diakon Daniel Romanik, na temat: „Otwarte Serce Jezusa czeka na każdego”. Jak zawsze w przygotowaniu liturgii udział wzięli członkowie wspólnoty. Następnie odbyło się spotkanie na terenie plebanii, dzięki życzliwości księdza proboszcza. Ciasto i herbatę przygotowały solenizantki miesiąca września. Podczas spotkania głos zabrał animator wspólnoty, jak zawsze ks. Sławek oraz na sam koniec poruszające świadectwo naszej siostry Joli Chudyby. 

Ksiądz proboszcz Sławomir oraz ks. wikariusz Piotr z naszej parafii uczestniczyli w kolejnej Pieszej Pielgrzymce Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszyła 6 sierpnia, a do Częstochowy dotarła 13 sierpnia.

Czytaj więcej...

Sercańska Wspólnota Świeckich wzięła udział w uroczystej Mszy świętej z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, a następnie w procesji, podczas której niosła feretron Matki Bożej Płaszowskiej oraz figurę Najświętszego Serca Jezusowego. Wspólnota miała swój udział w przygotowaniu drugiego ołtarza.

O godzinie 18 rozpoczęła się Msza święta wynagradzająca za nasze grzechy. Przewodniczył jej ks. proboszcz Knopik, który wygłosił również krótką homilię. Po Eucharystii odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmówiliśmy modlitwę Anioł Pański.

Czytaj więcej...

W tym dniu do Stopnicy przybyły w Pielgrzymce Ogólnokrajowej grupy SWŚ z całej Polski.
W spotkaniu uczestniczył także Krajowy Moderator ks. Józef Gaweł. Również z naszej parafii uczestniczyła grupa pod przewodnictwem naszego animatora Józefa Fądziela. Spotkanie wspólnoty rozpoczęło się Adoracją Najświętszego Sakramentu, następnie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. prowincjała Artura Saneckiego.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com