Zbliża się miesiąc listopad. W naszej wierze i kulturze ściśle związany z Uroczystością Wszystkich Świętych (1 listopada) i wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych (2 listopada). Te wydarzenia wiary bardzo często są źle rozumiane i wrzucane do „jednego worka” pod hasłem „święta zmarłych”. Dodatkowym problemem w przeżywaniu tych wyjątkowych dla nas dni jest coraz mocnej promowane „halloween”. W słowniku wyd. „Oxford”, „halloween” jest przetłumaczone jako „wigilia Wszystkich Świętych”. Spoglądając na datę (31.10) słowo „wigilia” jest jak najbardziej uzasadnione, ale faktycznie wydarzenia te nie mają ze sobą nic wspólnego! Co więcej „halloween” niesie ze sobą wielkie zagrożenie dla zdegradowania i zapomnienia następujących po nim świąt katolickich oraz dla osób, które często mówią tylko o „niewinnej zabawie” w upiory, czarownice i kościotrupy, albo poznawaniu kultury innych krajów…
13 października zakończyliśmy tegoroczne spotkania z Matką Fatimską. Czuwania gromadziły nas na wspólnej modlitwie zanoszonej w intencji Ojca Świętego, ofiarodawców budowy nowej świątyni, ducha pokuty. Naszym rozważaniom przewodniczył ks. Walerian Swoboda - sercanin, który zawsze pochylał się nad takimi pojęciami jak: "Matka", "Ojciec", "dziękczynienie". Po nabożeństwie ks. Proboszcz dziękował wszystkim zaangażowanym w nasze nabożeństwa oraz zachęcił do przyjęcia i wprowadzenia w życie tego, co w orędziu fatimskim przekazała nam Matka Boża.Od października rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zawierzajmy wszystkie nasze sprawy orędownictwu Maryi, która nas nieustannie prowadzi po ścieżkach wiary. Znajdźmy czas, by spotkać się z Matką Bożą i przedstawiać jej sprawy tego świata oraz własne. Każdego dnia modlimy się wspólnie w naszym kościele parafialnym oraz w kaplicy przy ul. Lipskiej o godz. 17:15.
Strona 64 z 73