Od przyszłej niedzieli w kościele przy ul. Saskiej będzie odprawiana dodatkowa Msza Święta o godz. 1930. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę wieczorną godzinę szczególnie młodzież oraz wszystkich, którzy w nieco innym klimacie chcieliby przeżyć niedzielne spotkanie z Jezusem. Mszy św. będzie towarzyszyła specjalna oprawa muzyczna i liturgiczna.
Głównym celem pielgrzymki było Sanktuarium w Lourdes, ale bardzo ważnymi punktami na naszym szlaku było również Paray le Monial – miejsce objawień Najświętszego Serca Jezusowego św. Małgorzacie Marii Alacoque, Ars – miejsce gdzie żył i pracował święty proboszcz Jan Maria Vianney – patron proboszczów i zakończonego niedawno Roku Kapłańskiego oraz Kaplica Cudownego Medalika przy Rue du Bac w Paryżu, gdzie Matka Boża ukazywała się św. Katarzynie Laboure.
Pod taki hasłem 28 sierpnia odbyła się XXVIII pielgrzymka służby liturgicznej i ruchu światło-życie archidiecezji krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii w sposób zorganizowany pielgrzymowało 35 osób, aby przede wszystkim podziękować Matce Bożej za Jej opiekę i wszelkie łaski wybłagane u Jezusa na czas rekolekcji wakacyjnych.
Strona 65 z 73