Z 22 na 23 maja, w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, odbyło się w naszej parafii czuwanie modlitewne, które zgromadziło ponad dwieście osób. Centralnym wydarzeniem wielkiego oczekiwania na przyjście Ducha Pocieszyciela, była Eucharystia, którą o północy koncelebrowało ośmiu kapłanów. Mszy Św. przewodniczył ks. Proboszcz Andrzej Gruszka SCJ, a homilię wygłosił ks. Jarosław Glonek z Duszpasterstwa Akademickiego przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie.
W dwa dni po przyjeciu po raz pierwszy Pana Jezusa dzieci wraz z wychowawcami szkolnymi i rodzicami udały się w pilegrzymkę dziękczynną. Panu Jezusowi za Jego wielki dar dziękowaliśmy w Saktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Następnie kawalkada autokarów udała sie do Stadnik.
W niedzielę 9 maja 111 dzieci, podczas uroczystej Mszy św., przyjęło po raz pierwszy Ciało Pana Jezusa. Pierwsza Komunia Święta miała miejsce podczas 3 Mszy Św. Niesprzyjająca aura sprawiła, że nasz kosciół parafialny wręcz "pękał w szwach" w zwiazku z dużą ilością gości.
W dniach 30 kwietnia do 1 maja, odbyła się pierwsza od 40 lat, pielgrzymka polskiego duchowieństwa na Jasną Górę. W tej niezwykłym spotkaniu, którego zwieńczeniem była wspólna Eucharystia na wałach jasnogórskich, wzięło udział 5000 kapłanów. Niesamowite wrażenie na nas księżach oraz młodzieży, która z nami uczestniczyła w Mszy Św. zrobiło to wielkie zgromadzenie, i sprawowana Eucharystia. To był jeden z największych wieczerników świata.
Dziś, we wspomnienie św. Marka świętowaliśmy również imieniny naszego księdza Marka Iwańskiego. Na co dzień pracuje z naszymi przygotowującymi się do bierzmowania pociechami, jest także moderatorem rodzin Domowego Kościoła. Po mszy o godz 12:00, w której ksiądz Marek modlił się za parafian złożyliśmy księdzu imieninowe życzenia.