Dziękujemy serdecznie parafianom za wszelkie dary złożone dla potrzebujących w ostatnim czasie. Dzięki waszej serdeczności udało się zorganizować przez Caritas 90 paczek o wartości blisko 150 zł.
Od wiosny 2001 roku w naszej parafii działa Parafialny Zespół Caritas. Jest to niewielka grupa ludzi dobrej woli, która przejęła na siebie zadanie niesienia konkretnej pomocy osobom potrzebującym na terenie naszej parafii. Powołał go ówczesny proboszcz naszej parafii, ksiądz Andrzej Gruszka SCJ. Po jego odejściu zespołem opiekował się ksiądz Kazimierz Wojtowicz a obecnie ksiądz proboszcz Sławomir Kamiński SCJ.
Do zadań członków Caritas Parafii należy animowanie wspólnoty parafialnej i ludzi dobrej woli z jej terenu do czynnej miłości swoich bliźnich; rozpoznawanie potrzeb i możliwości świadczenia pomocy; organizowanie tej pomocy w obrębie parafii.
Zespół organizuje pracę na terenie parafii poprzez zbieranie funduszy i organizowanie pomocy doraźnej osobom potrzebującym, a pomoc ta dociera głównie do tych, którzy znajdują się w trudnym położeniu materialnym, zdrowotnym lub duchowym. Dotyczy to głównie rodzin wielodzietnych i niepełnych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, jak również ludzi starszych, samotnych, niepełnosprawnych itp.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa