Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Matecznik

Matecznik to grupa mam wraz z dziećmi, spotykająca się w każdą II i IV środę miesiąca o godz. 10:30 w salkach przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Plaszowie. Gdy tylko słońce świeci spotkania przenoszą się do ogrodu, znajdującego się na terenie parafii. Grupa działająca od początku 2014 roku skupia mamy, które szukają odpowiedzi na wiele pytań związanych z wiarą i wychowaniem.

Spotkania opierają się najczęściej na konkretnym temacie, który każda z nas, jeśli tylko zechce, może przygotować i zaprosić na nie jakieś ciekawe persony.

Warto zaznaczyć, że na każdym spotkaniu dzieci mogą skorzystać z maty edukacyjnej oraz trzech koszy zabawek, gier, bajek itp. Prawie zawsze na spotkaniu pojawiają się wspaniałe panie, które troszczą się o dzieci i zapewniają im dużo atrakcji, a matkom chwilę na łyk herbaty.

Jeśli Bóg posiada swą świątynie w sercu matki
to ma swą świątynie całym domu

- tą radością chcemy się dzielić niezależnie od wieku, wyznania, czy przynależności społecznej każdej kobiety - matki. Jeśli jesteś mamą, doświadczasz radości i ciężaru macierzyństwa, poszukujesz wsparcia i rozwoju lub po prostu chcesz napić się ciepłej herbaty i zjeść coś zdrowego w towarzystwie innych mam to SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Marta Malina

Matecznik na Majówce

matecz 2023 05 17 thm10.05.2023 w ogrodzie parafialnym przy pięknej aurze odbyła się pierwsza Majówka wspólnoty Matecznik.
Korzystając z pogody spędziliśmy czas na rozmowach przy herbatce, a na koniec spotkania odmówiliśmy Litanię Loretańską przy figurze Matki Bożej!
Serdecznie zapraszamy nowe Mamy z Maluszkami! Spotkania odbywają się najczęściej w drugą i czwartą środę miesiąca o godz. 10:00 i są potwierdzane na ogłoszeniach parafialnych.

9. urodziny matecznika

matecz 01 23 350Wspólnota Mam z Maluszkami, czyli Matecznik ma już 9 lat!
25 stycznia 2023 r. świętowaliśmy kolejne urodziny! „Po dzieciach” widać, jak czas szybko płynie 🙂
Jesteśmy wdzięczni Bogu za kolejny wspólny rok, za nowe osoby, które dołączyły oraz za wszystkie rozmowy i zabawy, które były naszym udziałem!

Wakacyjny Matecznik

matecz 2022 06 29Czerwiec nas rozpieszcza w tym roku. Spotkania Matecznika odbyły się wyjątkowo trzy razy i dwa razy mogliśmy korzystać z uroków parafialnego ogrodu. Mimo upalnej pogody oraz już pierwszych wyjazdów urlopowych udało się spotkać w sprawdzonym gronie. Tematów do rozmów jak zwykle nie brakowało...

Świętowanie w Mateczniku

matecz 2022 04 28 35028 kwietnia odbyło się matecznikowe świętowanie urodzino-imienin Księdza Jerzego.

Matecznikowa Droga Krzyżowa

matecznik 2022 03 23 350Pierwsza w tym roku liturgicznym, matecznikowa Droga Krzyżowa przeszła do historii!✝️
Uwielbiam Pana w naszych dzieciach, które pozwoliły nam Mamom na chwile skupienia i modlitwy🙏🏻
Po nabożeństwie mogliśmy się cieszyć pięknym słońcem spędzając wspólnie czas w ogrodzie zakonnym☀️

 

Strona 1 z 22
Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa