Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Ogłoszenia

2021-10-17 29 Niedziela Zwykła

 1. Słowo Boże głosi dziś ks. Krzysztof Satoła – sercanin. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na budowę nowego kościoła w Kaliszu, gdzie parafię prowadzą Księża Sercanie.
 2. W przyszłą niedziele Słowo Boże będzie głosił Ks. Jacek Krzemień zajmujący się osobami bezdomnymi. Po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek na dzieła wspólnoty „Chleb Życia”. Natomiast ofiary składane na tacę w przyszłą niedziele będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z nowym monitoringiem w kościele i na zewnątrz.
 3. Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje za wszystkim obecnym na festynie w zeszła niedzielę. Pomimo nienajlepszej pogody frekwencja była duża. Szczególne podziękowania tym osobom, które włączyły się w organizację festynu i służyły pomocą. Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu odchodzimy:
  • w poniedziałek – Święto św. Łukasza, ewangelisty - patrona służby zdrowia.
  • III środa miesiąca – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa. Na nabożeństwie różańcowym o godz. 17:15 modlić się będziemy o dar potomstwa dla małżeństw. O 18:00 Eucharystia w tej intencji.
  • w piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego.
 5. Zapraszamy młodzież w wieku szkolnym oraz studiującą na Sercańskie czuwanie Młodzieży w Kalwarii Zebrzydowskiej 23 października. Zapisy i informacje u ks. Grzegorza.
 6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się specjalne kartki na wypominki roczne i listopadowe. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Będziemy wspominać zmarłych przez cały listopad w czasie codziennej adoracji o godz. 17:30 a przez cały rok w wypominkach rocznych przed Mszami niedzielnymi o godz. 9:00 i 18:00.
 7. Jako Parafia organizujemy wyjazd zimowy do Łapszanki koło Białki Tatrzańskiej dla dzieci w pierwszy tydzień ferii (17-21stycznia 2022 roku). Informacje u ks. Proboszcza.
 8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności ś.p. Krystyna Kałuża. Prośmy dla niej o radość wieczną.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa