Ogłoszenia

 1. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII wraz z rodzicami w najbliższy poniedziałek o godz. 19:00 w kościele.
 2. W dniu jutrzejszym i we wtorek przed Środą popielcową adoracja całodzienna Najśw. Sakramentu w naszym kościele będzie miała szczególny charakter wynagradzający Jezusowemu Sercu. Zaplanujmy dłuższą adoracją wynagradzającą za własne grzechy i grzechy innych ludzi.
 3. W najbliższą środę (popielcową) – 26 lutego – rozpoczynamy Wielki Post, czas pokuty i modlitwy, który ma służyć naszemu nawróceniu i przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00 i 19:30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. post ilościowy ‒ jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz jakościowy ‒ wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca przeznaczona będzie na pomoc najbardziej potrzebującym w naszej parafii.
 4. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
  • w piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o godz. 17:30 i 20:00.
  • w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żalów przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 5. W tym tygodniu przypada:
  • IV środa miesiąca - w tym dniu na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 17:30 modlić się będziemy za mężczyzn nasze parafii. O 18:00 Eucharystia w tej intencji.
 6. W środę na godz. 10:30 zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na kolejne spotkanie matecznika. Temat: Jak dobrze przeżyć Wielki Post.
 7. W najbliższy czwartek o godz. 19:00 zapraszamy na III Źródła Wiary a od godz. 23:00 do 24:00 Godzina Święta.
 8. W ostatnim czasie odeszły do wieczności: ś.p. Mariola Lechka i ś.p. Wacława Łączna. Prośmy dla nich o radość wieczną: "Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a świtłość wiekuista niechaj im świeci".

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy odważnego wejścia w czas Wielkiego Postu.
Szczęść Boże

Strona 1 z 522

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com