Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Nowi członkowie SWŚ

„(…) Czego pragnął Pan Jezus, ukazując swoje Serce, jeśli nie naszych serc, naszej miłości i wynagrodzenia? I czy ustało pragnienie Jego Serca? Niestety, dziś bardziej jeszcze niż kiedykolwiek szuka On serc, które kochałyby Go prawdziwie i pocieszały przez życie pełne wiary, wspaniałomyślności, żarliwości i miłości; serc wrażliwych na Jego smutek i boleść oraz starających się, by Mu wynagradzać (…)”.

O. Leon Dehon

Dzień 3 czerwca 2016 roku był szczególnym dla czcicieli Serca Jezusowego. Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzone zgodnie z życzeniem Pana Jezusa w pierwszy piątek po Oktawie Bożego Ciała, wypadło w tym roku w uroczystość Pierwszego Piątku Miesiąca.

Pierwszy Piątek miesiąca września 2011 roku

Nadzieja, zawierzenie i ufność dla czcicieli Serca Jezusowego należą do podstawowych postaw życia. O godzinie 18 rozpoczęliśmy jak zawsze nasze spotkanie Mszą św. Pod przewodnictwem ks. proboszcza. Homilię wygłosił diakon Daniel Romanik, na temat: „Otwarte Serce Jezusa czeka na każdego”. Jak zawsze w przygotowaniu liturgii udział wzięli członkowie wspólnoty. Następnie odbyło się spotkanie na terenie plebanii, dzięki życzliwości księdza proboszcza. Ciasto i herbatę przygotowały solenizantki miesiąca września. Podczas spotkania głos zabrał animator wspólnoty, jak zawsze ks. Sławek oraz na sam koniec poruszające świadectwo naszej siostry Joli Chudyby. 

Wakacje 2011

Ksiądz proboszcz Sławomir oraz ks. wikariusz Piotr z naszej parafii uczestniczyli w kolejnej Pieszej Pielgrzymce Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszyła 6 sierpnia, a do Częstochowy dotarła 13 sierpnia.

Boże Ciało 2011

Sercańska Wspólnota Świeckich wzięła udział w uroczystej Mszy świętej z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, a następnie w procesji, podczas której niosła feretron Matki Bożej Płaszowskiej oraz figurę Najświętszego Serca Jezusowego. Wspólnota miała swój udział w przygotowaniu drugiego ołtarza.

Strona 1 z 5
Sercańska Wspólnota Świeckich

Sercańska Wspólnota Świeckich

"Pozostawiam wam największy skarb Najświętsze Serce Jezusa"
O. Leon Dehon

Znak SWŚ1.Charyzmat ruchu. Sercańska Wspólnota Świeckich (SWŚ) jest ruchem apostolskim, który prowadzi swoją działalność pod kierownictwem i w zależności od Polskiej Prowincji Księży Sercanów. Gromadzi ona ludzi świeckich, którzy przyjmując sercańską duchowość i misję jako fundament swojego życia, pragną aktywnie włączyć się w dzieło nowej ewangelizacji - budowania Królestwa Serca Jezusowego w świecie.

Więcej…

Świadectwo Eweliny

W moim życiu otrzymałam wiele Łask od Miłosiernego Boga. Pragnę się podzielić świadectwem jak Bóg prowadzi mnie poprzez życie, obdarza swą Miłością i troską.

Spoglądając na własne życie, widzę jak wiele wydarzeń jest nieprzypadkowych i jak Boża Opatrzność czuwa nade mną, prowadzi mnie, wskazuje właściwą drogę. Zwłaszcza wówczas, gdy przeżywałam w swym życiu różne momenty trudne, chwile pustki, samotności, ciemności, chwile gdy gubiłam właściwą drogę, Pan Jezus zawsze szukał mnie jak swej zagubionej owcy.

Więcej…

SWŚ w naszej parafii

Spotkania Sercańskiej Wspólnoty Świeckich odbywają się w I piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej.
Opiekunem duchoweym jest ks. Jerzy.Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa