Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Duchowa adopcja

Modlitwa w obronie

W uroczystość Zwiastowania mieliśmy w parafii przysięgę osób, które chcą podjąć się Duchowej Adopcji. Przez zapalenie symbolicznej świecy i wypowiedzenie słów przyrzeczenia rozpoczęły one 9-cio miesięczny okres modliwy w obronie poczętych dzieci, których życie jest zagrożone. Obok kilka zdjęć z uroczystości.

Adoptuj malucha

Dziś jak co roku w święto Zwiastowania kilkadziesiąt osób z naszej parafii podjęło trud Duchowej Adopcji. Podczas mszy św. o 18:00 odbyło się uroczyste przyrzeczenie. Fotoreportaż obok.

Dzień Świętości Życia 2015

Dziś rozpoczął się 9-miesięczny okres modlitwy w obronie życia dziecka poczętego. Nazywaną Duchową Adopcją modlitwę w intencji jednego poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone podejmują corocznie osoby również z naszej parafii. Rozpoczyna się to przyrzeczeniem  podczas mszy świętej w uroczystość Zwiastowania. W tym roku zobowiazanie takie podjęły 53 osoby. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Na ratunek bezbronnym

Przyjęcie Duchowej Adopcji stanowiło główny punkt Uroczystości Zwiastowania Pańskiego - Dnia Świętości Życia w naszej Parafii.

Wspólna modlitwa rozpoczęła się od Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówiona została litania w intencji życia oparta na tekstach Starego Testamentu. Zebrani polecali Bogu także wszystkie osoby, które dopuściły się aborcji i prosiły o łaskę przebaczenia matkom i ojcom, którzy nie mieli odwagi przyjąć dziecka, które im Bóg powierzył. Po adoracji rozpoczęła się koncelebrowana Msza św., której przewodniczył ks. Proboszcz, a opiekun Duchowej Adopcji - ks. Bartosz wygłosił do zebranych krótką homilię.

By ocalić Życie Człowieka

W dniu 8 kwietnia 2013 w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w naszej parafii obchodziliśmy dzień świętości życia. W tym dniu 53 osoby złożyły przyrzeczenia, które zapoczątkowały duchową adopcję dzieci zagrożonych w łonie matki.

Strona 1 z 2
Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Czym jest duchowa adopcja

Jan Paweł II - obrońca życiaCo roku w święto Zwiastowania odbywa się uroczystość, na której wierni, chcący podjąć trud modlitwy w obronie życia gromadzą się wokół ołtarza i składają przyrzeczenie. Czym jest Duchowa Adopcja, kto może się jej podjąć i dlaczego warto to robić? Na te i inne pytania odpowieź w poniższym artykule.

Więcej…

Obrzęd duchowej adopcji

Jak wygląda uroczystość. Do czego zobowiązują się uczestnicy. Przedstawiamy przebieg uroczystości dla wszystkich chętnych.

Więcej…

Jan Paweł II w obronie życia

Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka
(Nowy Jork, ONZ.2.10.1979 r.)

Więcej…

Jasnogórskie Śluby Narodu

26 sierpnia 1956 roku

Wielka Boga-Człowieka Matko! Bogurodzico Dziewico, Bogiem sławiona Maryjo!
Królowo świata i Polski Królowo!

Gdy upływają trzy wieki od radosnego dnia, w którym zostałaś Królową Polski, oto my, dzieci Narodu polskiego i Twoje dzieci, krew z krwi Przodków naszych, stajemy znów przed Tobą, pełni tych samych uczuć miłości i nadziei, jakie ożywiały ongiś Ojców naszych.

Więcej…

Dzień Świętości Życia

Co roku w uroczystość Zwiastowania Pańskiego ochodzimy Dzień Świętości Życia. W liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego każdy ma możliwość przyjąć w Duchową Adopcję jedno poczęte a nienarodzone dziecko. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.

Więcej…


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa