Podczas kolejnego spotkania poruszyłyśmy temat zdrowego odżywiania. Jak się okazało jest on bliski mamom, które chcą dbać o siebie i swoje pociechy. Istnieje wiele różnych postów oraz diet: post (dieta) Daniela, dieta warzywno-owocowa Ewy Dąbrowskiej, czy dieta świętej Hildegardy. Wszystkie one zwracają uwagę na potrzebę „odtrucia” organizmu z nagromadzonych toksyn, złogów. My zatrzymałyśmy się zwłaszcza na diecie, a właściwie na sposobie odżywiania, którą zaczęła stosować jedna z mam.

Wykorzystuje ona kaszę jaglaną, warzywa i owoce oraz przyprawy takie jak między innymi: imbir, kurkumę, curry, bazylię, oregano, tymianek czy rozmaryn. Niezwykłe zdrowotne właściwości tej kaszy, bardzo dokładnie w swojej książce opisuje pan Marek Zaremba. Podaje on też wiele sposobów na przyrządzenie jej w smaczny sposób.

W czasie spotkania mamy także mogły się wymienić własnymi przepisami na niektóre dania oraz informacjami na temat miejsc, w których można kupić „zdrowe”, nie tak popularne składniki.

Zgodnie stwierdziłyśmy, że nie wystarczy kilka dni detoksu, czy chwilowej zmiany produktów, ale zasady zdrowego odżywiania należy wprowadzać do codziennego sposobu żywienia. Trzeba na co dzień stosować zdrowy styl życia! 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com