1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie Siostry Służebniczki Dębickie, które prze wiele lat posługiwały w naszej parafii. Siostry modlą się z nami o dar nowych powołań zakonnych, oraz chcą podzielić się świadectwem swego życia.
 2. W tym tygodniu przypada:
  • we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego
  • I środa miesiąca- w tym dniu na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o 17:30 tradycyjnie modlić będziemy się za małżeństwa i rodziny. O 18:00 Eucharystia w tej intencji.
  • I czwartek – Godzina Święta o 17:00, o 18 Msza sw. św. o powołania kapłańskie i świętość życia kapłanów o 18:00 a Eucharystii - Godzina Święta.
  • I Piątek - Msze św. wynagradzające Bożemu Sercu o godz. 7:00, 16:30 i o 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  • I sobota – Msza św. o godz. 7:00 ku czci Niepokalanego Serca Maryi a po niej nabożeństwo „Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca”. Wieczorem o 19:30 dotychczas w I soboty było Nabożeństwo o uzdrowienie. Chcemy jednak poprzedzić to Nabożeństwo Eucharystią za wstawiennictwem M. B. Płaszowskiej o dar uzdrowienia. Tak więc w najbliższą sobotę o 19:30 Eucharystia i Nabożeństwo z indywidualnym błogosławieństwem.
 3. Od września Msze św. i nabożeństwa w naszej parafii odprawiane są już w/g zwyczajnego porządku. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
 4. Dzieci, młodzież i rodziców zachęcamy do uczestniczenia we Mszy Świętej. Msza św. dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 12:00, dla młodzieży o 19:30.
 5. Dzisiaj po Mszach św. zbierana jest ofiara do puszek dla dzieci z naszej parafii w nowym roku szkolnym.
 6. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy próby scholii dziecięcej. Pierwsza próba o godz. 11:15 w następną niedzielę. Zapraszamy do włączenia się w scholkę te dzieci, które maja talent muzyczny… Apel do rodziców o pomoc w budowaniu naszej dziecięcej muzycznej grupy parafialnej.
 7. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby włączyć się do Służby Liturgicznej Ołtarza. Zbiórka dla aspirantów będzie w piątek o godz. 18:45.
 8. Spotkania chóru parafialnego w poniedziałki o godz. 18:45. Zapraszamy również nowe osoby, które chciałyby śpiewać w naszym chórze.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12:00 będzie miało miejsce pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych przyniesionych przez dzieci.
 10. W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji “u Piłata”. Następnie o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym Msza św. w intencji małżeństw i rodzin naszej archidiecezji,
 11. W przyszłą niedzielę, II niedziela miesiąca, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na parafialne potrzeby. Jesteśmy w trakcie spłacania największej inwestycji tegorocznej w postaci kostki brukowej i podgrzewanych schodów wejściowych.
 12. Za dwa tygodnie w sobotę 14 września jako parafia włączymy się w modlitwę „Polska po Krzyżem”. Jest to odpowiedź na ogólnonarodową modlitwę w intencji naszej Ojczyzny w obliczu ataków na Kościół katolicki ze strony antychrześcijańskich środowisk. Główne wydarzenie będzie miało miejsce we Włocławku. Nasza wspólnota zaprasza w tym dniu na godz. 1500 na koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz adorację Krzyża. Prosimy też chętnych na wyjazd do Włocławka o zgłaszanie siew zakrystii.

Na nadchodzące dni pracy i nauki
niech nas umacnia Boże Błogosławieństwo
i Nasza Płaszowska Pani.

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com