Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

1. Niedziela Wielkiego Postu 2023

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas nawrócenia i pokuty. Zachęcamy do rozważania Męki Zbawiciela oraz pełnienia dzieł miłosierdzia. Zgodnie z chrześcijańską tradycją w czasie Wielkiego Postu, podejmujemy różne umartwienia. Istnieje możliwość wpisania swoich postanowień do Księgi, znajdującej się na ołtarzu św. Józefa.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście:
  • w piątki - Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o godz. 17:30 i o godz. 20:00.
  • w niedzielę - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • I środa miesiąca – na Nabożeństwie do MB Płaszowskiej modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny naszej parafii. O godz. 18:00 Msza św. w tej intencji. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
  • I czwartek miesiąca – Msza św. wieczorna o powołania kapłańskie i zakonne.
  • I piątek ‒ Msze św. wynagradzające o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Spowiedź Święta w każdy dzień tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej w piątek spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.
  • I sobota miesiąca – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi rano o godz. 7:00 i nabożeństwo Pięciu pierwszych Sobót miesiąca.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej wspólne rozważanie rekolekcji Oddanie 33.
 5. Każdego dnia o godz. 17:15 zapraszamy do modlitwy różańcowej o pokój na świecie (w środę o 17:00). Oprócz tego możemy włączyć się w adorację - „12 godzin nieustannej modlitwy o pokój”, czyli adoracja w każdy czwartek od 19:00 do 7:00 rano w piątek. Zapisy na adorację są możliwe przez stronę internetową naszej parafii i w zakrystii.
 6. Kolejny transport pomocy humanitarnej Ukrainę zostanie zawieziony w tym tygodniu. Cały czas potrzebna jest żywność trwała oraz rzeczy toaletowe, zarówno dla naszych potrzebujących z parafii jak i na Ukrainę. Chcemy przed Świętami przyjść z pomocą wszystkim potrzebującym, dlatego za każdy gest dobroci serca serdecznie dziękujemy. Można też wesprzeć te dzieła ofiarą finansową.
 7. Przyjęcie nowych aspirantów i lektorów będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00. Natomiast po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III c, d, e przygotowujących się do I Komunii św.. Również w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. porannej i krótkie misterium o założycielce róż żywego różańca.
 8. Rekolekcje dla dzieci będą od 13 do 15 marca. Do południa spotkania rekolekcyjne będą się odbywać w szkole a wieczorem godz. 18:00 będzie Msza św. z udziałem dzieci w kościele. Rekolekcje dla dorosłych będą od IV Niedzieli Wielkiego Postu.
 9. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny do Koszyc Małych dla dzieci wieku od 8 do 15 lat. Termin: 29 lipca – 4 sierpnia. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.
Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa