Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

1. Niedziela Wielkiego Postu 2023

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas nawrócenia i pokuty. Zachęcamy do rozważania Męki Zbawiciela oraz pełnienia dzieł miłosierdzia. Zgodnie z chrześcijańską tradycją w czasie Wielkiego Postu, podejmujemy różne umartwienia. Istnieje możliwość wpisania swoich postanowień do Księgi, znajdującej się na ołtarzu św. Józefa.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście:
  • w piątki - Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o godz. 17:30 i o godz. 20:00.
  • w niedzielę - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • I środa miesiąca – na Nabożeństwie do MB Płaszowskiej modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny naszej parafii. O godz. 18:00 Msza św. w tej intencji. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
  • I czwartek miesiąca – Msza św. wieczorna o powołania kapłańskie i zakonne.
  • I piątek ‒ Msze św. wynagradzające o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Spowiedź Święta w każdy dzień tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej w piątek spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.
  • I sobota miesiąca – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi rano o godz. 7:00 i nabożeństwo Pięciu pierwszych Sobót miesiąca.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej wspólne rozważanie rekolekcji Oddanie 33.
 5. Każdego dnia o godz. 17:15 zapraszamy do modlitwy różańcowej o pokój na świecie (w środę o 17:00). Oprócz tego możemy włączyć się w adorację - „12 godzin nieustannej modlitwy o pokój”, czyli adoracja w każdy czwartek od 19:00 do 7:00 rano w piątek. Zapisy na adorację są możliwe przez stronę internetową naszej parafii i w zakrystii.
 6. Kolejny transport pomocy humanitarnej Ukrainę zostanie zawieziony w tym tygodniu. Cały czas potrzebna jest żywność trwała oraz rzeczy toaletowe, zarówno dla naszych potrzebujących z parafii jak i na Ukrainę. Chcemy przed Świętami przyjść z pomocą wszystkim potrzebującym, dlatego za każdy gest dobroci serca serdecznie dziękujemy. Można też wesprzeć te dzieła ofiarą finansową.
 7. Przyjęcie nowych aspirantów i lektorów będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00. Natomiast po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III c, d, e przygotowujących się do I Komunii św.. Również w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. porannej i krótkie misterium o założycielce róż żywego różańca.
 8. Rekolekcje dla dzieci będą od 13 do 15 marca. Do południa spotkania rekolekcyjne będą się odbywać w szkole a wieczorem godz. 18:00 będzie Msza św. z udziałem dzieci w kościele. Rekolekcje dla dorosłych będą od IV Niedzieli Wielkiego Postu.
 9. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny do Koszyc Małych dla dzieci wieku od 8 do 15 lat. Termin: 29 lipca – 4 sierpnia. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.
Szczęść Boże!

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa