Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2023-03-05 2. Niedziela Wiwlkiego Postu

 1. Trwa Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście:
  • w piątki - Droga Krzyżowa: o 16:30 dla dzieci (prowadzą uczniowie klas IV), dla dorosłych o godz. 17:30 i o 20:00.
  • w niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 17:15.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę (II środa miesiąca) - na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 1730 modlić się będziemy za rodziców, którzy utracili dzieci. O 18:00 Eucharystia w tej intencji. Również w środę na Mszy św. wieczornej będzie intencja za dusze w czyśćcu cierpiące a po Eucharystii zapraszamy na konferencję i modlitwę koronką w intencji dusz w czyśćcu.
 3. Każdego dnia o godz. 17:15 zapraszamy do modlitwy różańcowej o pokój na świecie (w środę o 17:00). Oprócz tego zachęcamy do adoracji - „12 godzin nieustannej modlitwy o pokój”, czyli adoracja w każdy czwartek od 19:00 do 7:00 rano w piątek.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej wspólne rozważanie rekolekcji Oddanie 33. Również w poniedziałek spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania z klas 8 a,b,c, w środę 8 d i e oraz wszyscy spoza szkoły nr 47. Spotkania o 1900 w sali parafialnej.
 5. Kolejne spotkanie matecznika w środę o godz. 10:00, a w nim Droga Krzyżowa z maluszkiem.
 6. W środę na godz. 19:00 zapraszamy mężczyzn naszej parafii na spotkanie poświęcone walce z nałogami i wyzwaniom jakie stoją przed współczesnym mężczyzną. Usłyszymy świadectwa oraz fachowe wskazówki, jak rozpoznać uzależnienia u siebie i naszych najbliższych oraz jak można pomóc sobie i innym wyjść z nałogów.
 7. Młodzież z RSM wraz z ks. Grzegorzem w ramach wielkopostnych uczynków miłosierdzia chce pomóc osobom chorym i starszym w przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych poprzez sprzątanie w mieszkaniu, mycie okien itp. Więcej informacji u ks. Grzegorza.
 8. Dzięki Bogu i dobroci ludzkich serc wielu osób spośród nas, kolejny transport pomocy humanitarnej dotarł na Ukrainę do Żmerynki. Cały czas możemy przynosić żywność trwałą oraz rzeczy toaletowe, zarówno dla naszych potrzebujących z parafii jak i dla żołnierzy i ich rodzin na Ukrainie. Dobroczyńcom ostatniego tygodnia serdecznie dziękujemy za każdy gest dobroci serca. Można też wesprzeć te dzieła ofiarą finansową, a za ofiary w ostatnim czasie również serdeczne Bóg zapłać.
 9. Organizujemy wyjazd wakacyjny do Koszyc Małych dla dzieci wieku od 8 do 15 lat. Termin: 29 lipca – 4 sierpnia. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
 10. Baranki wielkanocne są już dostępne w zakrystii. Od przyszłej niedzieli osoby zrzeszone w parafialnej „Caritas” będą rozprowadzać baranki, ozdoby i palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla potrzebujących parafian. Są też jeszcze dwie książeczki Ewangelia 2023 i nowe Ikony MB Płaszowskiej.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.
Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo
Matki Bożej pomoże nam wypełniać dobre postanowienia.
Szczęść Boże!

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa