Jedyna tego dnia Eucharystia w kościele parafialnym Msza Wieczerzy Pańskiej stanowi początek Triduum Paschalnego. Tej uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Grzegorz Piątek SCJ - przełożony wspólnoty zakonnej. Podczas pieśni „Chwała na wysokości Bogu" zabrzmiały wszystkie dzwony w kościele. Wtedy też byliśmy świadkami niezwykłej, jak na ten pochmurny wieczór iluminacji: spomiędzy chmur przebił się silny promień zachodzącego słońca, który mocno oświetlił wnętrze kościoła. Od tego czasu, aż do Wigilii Paschalnej dzwony milkną. W kościele będzie słychać tylko kołatki.

Dziś przede wszystkim dziękowaliśmy Chrystusowi za dar Eucharystii i związane z nim ustanowienie sakramentu kapłaństwa. W szczególny sposób uczciliśmy to święto przez przyjęcie Komunii pod dwiema postaciami. Księżom zaś podziękowaliśmy za ich trud składając życzenia i wręczając kwiaty.

Nabożeństwo zakończyło się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji. Pozostanie tam na pamiątkę uwięzienia Chrystusa po ostatniej wieczerzy. 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com